INSPIRACJE DO BUDOWY DOMKÓW LETNISKOWYCH

Domek letniskowy - jak wybrać kominek?

Zapewne dla wielu osób pierwsze skojarzenie, po usłyszeniu hasła, jakim jest kominek, związane będzie ze wspaniałą, klimatyczną konstrukcją murowaną. Sprawa ta ma się zgoła inaczej, gdy zamierzamy ogrzać nim domek letniskowy — wmurowane propozycje ceglane bądź kamienne generować będą zdecydowanie zbyt mocne ciepło, które prędzej czy później wywołała spory dyskomfort lokatorów. Rozwiązaniem szczególnie rekomendowanym, doskonałym dla domków letniskowych, jest kominek typu koza; ten znany od dziesiątek lat model znacznie ewoluował na przestrzeni lat, stając się niezwykle wydajnym, a także atrakcyjnym wizualnie rozwiązaniem.

Domek letniskowy nad jeziorem - wszystko co musisz wiedzieć.

Własny domek letniskowy nad jeziorem jest wizją niezwykle przyjemną dla tych, którzy uwielbiają zarówno krótsze, jak i nieco dłuższe wypady na łono natury. Choć koszty zakupu tego typu budynku początkowo mogą wydawać się spore (w zależności od wymiarów domku i liczby mieszczących się w nim pomieszczeń, ich ceny wahają się od około 20 000 do 160 000 tysięcy złotych), możesz mieć pewność, że będzie on bardzo korzystną oraz przyszłościową decyzją

Domek letniskowy - jak wykończyć ściany?

Aranżacja domku letniskowego jest równie ważna, co projekt naszego domu czy mieszkania; ostatecznie każdy z nas wypoczywa o wiele lepiej, jeśli otaczają go odpowiadające mu motywy i kolory. Planując remont letniej rezydencji, możesz skorzystać z rozwiązań zastosowanych w Twoim miejscu zamieszkania – większość rozwiązań wdrażanych w standardowym budownictwie może zostać bez problemu przeniesiona do domku wypoczynkowego.

Domek letniskowy - jak zabezpieczyć go przed włamaniem?

Dla wielu posiadaczy domków letniskowych pora wyjazdu jest równoznaczna z pozostawieniem na miejscu kluczowych sprzętów RTV i AGD. Telewizory, czy sprzęt muzyczny – wiele tego typu urządzeń zostaje na terenie domku letniskowego, by oczekiwać kolejnego przyjazdu właścicieli. Niemniej domek pozostawiony sam sobie – zwłaszcza jeśli położony jest w odosobnionym, mało uczęszczanym miejscu – może stać się atrakcyjnym celem dla potencjalnych włamywaczy; wystarczy bowiem krótka obserwacja, by zorientować się, że nikt nie przebywa w budynku na stałe.

Domek letniskowy - jakie ogrzewanie wybrać?

Ogrzewanie domku letniskowego jest kwestią, którą powinien zainteresować się każdy jego właściciel. Ostatecznie wielu z nas decyduje się nie tylko na spędzenie w tym miejscu słonecznego urlopu; domki letniskowe często stają się lokalizacjami imprez rodzinnych i okolicznościowych, zimowych ferii czy nawet mało pogodnych weekendów, podczas których pragniemy wyrwać się z miasta.

Produkty 1 do 5 z 18

na stronę
Strona:
  1. 1
  2. 2
  3. 3
  4. 4