Altany kwadratowe

2 produkt(ów)

  • Drewniana altana ogrodowa Lanzarote 400x400 cm

    7 200,00 zł
  • Drewniana altana ogrodowa Ibiza 400x400 cm

    10 100,00 zł

2 produkt(ów)

Altana kwadratowa stanowi praktyczną formę zadaszenia, która zwiększa funkcjonalność i czas korzystania z przydomowej przestrzeni. Ustawiona w ogrodzie nieopodal domu stanie się schronieniem podczas nagłej ulewy czy upalnego słońca, gdy wszyscy członkowie rodziny przygotowywali się do grilla. Będzie chętnie wykorzystywanym miejscem spotkań towarzyskich. Stanie się też dodatkowym miejscem do gromadzenia mebli i akcesoriów ogrodowych, które jesienią i zimą nie powinny stać na otwartej przestrzeni.

Altany ogrodowe kwadratowe – poznaj ich możliwości!

Oferowane przez sklep internetowy domkiletniskowe.org altany kwadratowe charakteryzują się symetrycznym kształtem. Dlatego też są łatwe do aranżacji, wpasowując się równie dobrze w działki i ogrody zarówno w regularnym, jak i trójkątnym kształcie. Dzięki odpowiednim proporcjom można bez problemu dopasować do nich meble ogrodowe, które znajdą się pod ich dachem.

Nowoczesne altany ogrodowe kwadratowe – najważniejsze zalety

Drewno świerkowe zastosowane w formie litego bala, które użyto do budowy altany, tworzy solidną, trwałą i niezawodną konstrukcję, która dzięki odpowiedniej konserwacji przetrwa lata. Wydzieli strefę rozrywki i wypoczynku w ogrodzie, stając się centrum życia towarzyskiego. Jeśli jesteś miłośnikiem rodzinnych spotkań i imprez w towarzystwie przyjaciół, na pewno chętnie skorzystasz z możliwości, jakie daje posiadanie własnej drewnianej altany. Wówczas ani Tobie, ani Twojemu towarzystwu nie będzie straszny ulewny deszcz czy nieznośnie palące słońce. Duży piramidalny dach nie tylko efektownie się prezentuje, ale przede wszystkim chroni przed niekorzystnym wpływem zmiennych warunków atmosferycznych.

Altany kwadratowe bez pozwolenia budowlanego

Altana drewniana kwadratowa, dzięki swojej niedużej kubaturze, może zostać wzniesiona bez pozwolenia budowlanego. Proces jej postawienia jest prosty i przebiega szybko, gdyż nie wymaga zbędnych formalności. Musisz jedynie wybrać interesujący Cię model – wystarczy w tym celu wejść na stronę sklepu internetowego domkiletniskowe.org. Ci, którzy nie znoszą biegać po urzędach z jednym zaświadczeniem bądź mapką geodezyjną tylko po to, aby załatwić jedną zgodę, nie muszą tego robić. Mniej nerwów, stresu i straconego czasu – gwarantuje to wybór altany drewnianej kwadratowej.

Dodatkowe opcje personalizacji altany

Wiele opcji personalizacji altany ogrodowej kwadratowej sprawia, że wykonany ostatecznie produkt przyjmie taką formę, jaka będzie najlepiej odpowiadać Twoim potrzebom. W wariancie dodatkowym możliwe jest zamówienie malowania na jeden z dostępnych kolorów. Pozwala to dopasować wygląd drewnianej budowli do istniejącego już ogrodzenia, elewacji czy dachu domu. Sklep internetowy domkiletniskowe.org umożliwia również uzupełnienie dachu o jedno z wybranych pokryć: papę, gont bitumiczny lub blachodachówkę. Praktycznymi elementami dodatkowymi są również rynny, dzięki którym można łatwo odprowadzić wodę deszczową, a nawet ponownie ją wykorzystać. Wystarczy w tym celu podstawić zbiornik na deszczówkę w bezpośredniej odległości od altany.

Montaż kwadratowej altany drewnianej – opcje do wyboru

Każdy, kto czuje się na siłach i ma odpowiednie umiejętności, może podjąć się samodzielnego montażu. Prosta konstrukcja i dołączona do zestawu czytelna instrukcja obsługi znacząco ułatwiają przebieg całego procesu. Dla pozostałych odpowiednia może być opcja zlecenia montażu wykwalifikowanej ekipie. Doświadczeni fachowcy z przyjemnością złożą altanę w wyznaczonym przez klienta miejscu na działce. Mało skomplikowana konstrukcja jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości oraz wdzięczna do przeprowadzania prac konserwacyjnych, których raz na jakiś czas należy dokonywać – jak na drewno przystało. W zależności od potrzeb, preferencji i zastosowania, nowoczesne altany ogrodowe przybierają formę otwartą bądź zamkniętą.

Nowoczesne altany kwadratowe otwarte

Pierwszy typ wyróżnia się symetrycznie zaprojektowanymi drewnianymi słupkami podporowymi, które utrzymują konstrukcję we właściwym położeniu i stanowią odpowiedni szkielet dla ulokowania dachu. Znakomicie sprawdza się on podczas upałów. Brak ścian poprawia cyrkulację powietrza i daje większą ochłodę w czasie najgorętszych dni w roku. Otwarta forma sprzyja szybkiemu umieszczaniu pod zadaszeniem mebli ogrodowych i tekstyliów narażonych na szkodliwe działanie słońca czy wody.

Altany ogrodowe kwadratowe o konstrukcji zamkniętej

Z kolei altany ogrodowe o konstrukcji zamkniętej mogą występować zarówno jako modele z ażurowymi ściankami i otworami okiennymi bez wypełnienia, jak i w wariantach z pełnymi ścianami, uchylno-rozwieranymi oknami i drzwiami. Znakomicie spełniają one rolę ochronną podczas chłodnych dni. Zdecydowanie lepiej zabezpieczają drewniane czy rattanowe meble ogrodowe przed niekorzystnym działaniem śniegu, mrozu i deszczu. Charakteryzują się eleganckim, dopracowanym w każdym calu wyglądem. Idealnie dopełniają przydomową przestrzeń, stając się estetycznym i funkcjonalnym wyborem na lata.

Altany kwadratowe propozycje aranżacji

Altanki ogrodowe kwadratowe to coraz częściej spotykane rozwiązanie w ogrodach. Ich geometryczna forma stanowi doskonałe tło dla różnorodnych aranżacji, łącząc funkcjonalność z estetyką. Oto trzy inspirujące propozycje, jak można je zaaranżować:

1. Klasyczna elegancja z nutą zieleni

Altana ogrodowa kwadratowa doskonale komponuje się z roślinami pnącymi. Zasadź po bokach altany, piętrzą się błękitne powojniki. W środku postaw na klasyczne meble ogrodowe — drewniany stół z krzesłami w rustykalnym stylu. Dodaj do tego eleganckie, białe poduszki i stonowane dekoracje, a przestrzeń stanie się oazą spokoju wśród miejskiego zgiełku.

2. Nowoczesność w minimalistycznym wydaniu

Altany kwadratowe doskonale współgrają z nowoczesnymi aranżacjami. Wybierzmy prostolinijne meble z metalu lub technorattanu, dodając do nich geometryczne donice z sukulentami czy trawami ozdobnymi. Akcenty w postaci stalowych lampionów czy prostych, szklanych wazonów z pojedynczymi kwiatami podkreślą charakter tego miejsca.

3. Egzotyczny klimat pod własnym dachem

Zainspiruj się krajami o ciepłym klimacie! W centrum altany umieść hamak lub wiszące krzesło. Wokół rozmieść donice z palmami czy innymi tropikalnymi roślinami. Meble z bambusa lub rattanu, a do tego kolorowe, egzotyczne poduszki sprawią, że altana stanie się miejscem, które przeniesie Cię myślami w najbardziej odległe zakątki świata.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA - FAQ

Altany kwadratowe: otwarte czy zabudowane? Jakie będą lepsze?

Altana ogrodowa kwadratowa otwarta znacznie lepiej sprawdzi się podczas ciepłych dni. Brak ścian umożliwia lepszą cyrkulację powietrza i tym samym w jej wnętrzu jest chłodniej. Natomiast altana zamknięta jest trafniejszym wyborem szczególnie w trakcie użytkowania jesienią i zimą. Można z niej korzystać całorocznie.

Czy jest możliwość wykupienia usługi montażu altany?

Jak najbardziej! Nasza firma wspiera swoich klientów również na etapie montażu konstrukcji. Na terenie całego kraju pracuje 20 ekip montażowych, które pomogą złożyć Ci wymarzoną altanę w krótkim czasie.

Czy altana ogrodowa kwadratowa jest odporna na działanie deszczu, śniegu itp.?

Nasze konstrukcje wykonane są z wysokojakościowych materiałów. Dzięki temu, po odpowiednim zabezpieczeniu jednym z proponowanych przez nas preparatów, wszystkie altany kwadratowe są odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne, takie jak: deszcz, śnieg, skrajne temperatury i promieniowanie słoneczne. Warto także pamiętać o odpowiednim odizolowaniu domku od podłoża.