Usługi dodatkowe

Każdą konstrukcję drewnianą można zmodyfikować dzięki szeregowi możliwych do wyboru opcji dodatkowych. Koszty usług są widoczne na każdej stronie produktu.


Spis treści:

1. Transport
2. Montaż
3. Malowanie
4. Rynny
5. Okiennice
6. Pokrycie dachu
7. Ocieplenie
8. Rodzaje poszyć dachu w dachach poliwęglanowych
9. Modyfikacja projektu
10. Przygotowanie podłoża i instalacje wod-kan
11. Ceny usług
 
W zależności od typu, do każdej konstrukcji są oferowane następujące opcje dodatkowe:

1. Transport: Konstrukcje są dostarczane samochodem dostawczym Iveco Daily o wymiarach 2,35 x 8,2m. W przypadku zamówienia 3 lub więcej konstrukcji na raz, konstrukcje są doręczane samochodem ciężarowym o długości 13,6m. Każdy z domków jest transportowany na paletach. Koszty transportu są liczone w obydwie strony.

2. Montaż: w zależności od rodzaju konstrukcji koszt montażu jest obliczany indywidualnie. Do każdej konstrukcji dołączana jest instrukcja samodzielnego montażu oraz rysunki techniczne.

3. Malowanie: po zamontowaniu konstrukcji drewnianej ekipa montażowa może pomalować ją lazurem na wybrany przez klienta kolor. Elementy niedostępne po montażu takie jak spód podłogi maluje się przed ułożeniem. Większość konstrukcji maluje się bezbarwnie w celu zachowania naturalnego, jasnego koloru drewna. Malowanie będące usługą dodatkową obejmuje jednokrotne malowanie lazurą z zewnątrz budynku. W sprawie malowania na inne kolory lub malowania wewnątrz prosimy o kontakt. Pełną paletę kolorów malowania można zobaczyć w artykule: kolory malowania.

4. Rynny: ekipa montażowa do każdej konstrukcji może zainstalować rynny. Oferujemy system rynnowy KROP pvc i stalowe.

5. Okiennice: do większości konstrukcji drewnianych istnieje możliwość montażu okiennic. Okiennice, z wyjątkiem okiennic na drzwi wejściowe są zamykane od środka. Okiennice okrywające drzwi wejściowe są przystosowane do zamykania na kłódkę, którą może zakupić klient.

6. Pokrycie dachu konstrukcji drewnianej papą, gontem bitumicznym lub blachodachówką: istnieje możliwość pokrycia dachu papą podkładową. Papa jest przeznaczona na maksymalnie rok użytkowania, następnie należy ją pokryć gontem bitumicznym lub blachodachówką. W swojej ofercie posiadamy gont bitumiczny w pięciu kolorach. Na gont i blachę jest udzielana gwarancja producenta.

7. Ocieplenie: w swoich usługach oferujemy również ocieplenie domków. Jeżeli klient zamawia domek z pełnym ociepleniem to znaczy ociepleniem ścian, dachu oraz podłogi zalecamy, aby podłożem była płyta betonowa. Taką płytę należy nasmarować dysperbitem oraz przykryć papą. Dzięki temu spód domku będzie doskonale zabezpieczony przed wilgocią. Konstrukcja domku jest stawiana na takim podłożu, między legarami kładziona jest folia paroizolacyjna oraz 100mm wełna mineralna, kolejna warstwa folii i na koniec 28mm deska podłogowa. Jeżeli klient zdecydował się na stawianie domku na bloczkach, wtedy między legarami jest układana płyta OSB następnie warstwa folii, wełny, folii i na koniec deska podłogowa. Od wewnątrz do zewnętrznych ścian domku zostaje zamontowana folia wiatroizolacyjna oraz drewniane, świerkowe kantówki 45 x 95mm. Między kantówkami jest układana 100mm wełna mineralna, następnie folia paroizolacyjna i na końcu wykończenie podbitką drewnianą 14mm, listwami i kątownikami. Warstwa ocieplenia dachu jest układana między krokwiami dachowymi. Zaczynając od dolnej warstwy, którą jest 14mm podbitka drewniana, następna jest warstwa folii paroizolacyjnej. Między krokwie dachowe kładziona jest 100mm wełna mineralna, następnie folia wiatroizolacyjna. Ostatnimi warstwami jest 19mm deska dachowa oraz wybrane pokrycie: papa lub gont bitumiczny. Dostępne warianty ocieplenia wełną to: 100 mm, 150 mm oraz 200 mm.

8. Poszycia dachu w dachach poliwęglanowych: zamiast standardowego bezbarwnego poszycia dachu, za dopłatą istnieje możliwość montażu poszycia dymionego lub opalowego.

9. Modyfikacja według własnego projektu: dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z drewnem i budowie konstrukcji oferujemy modyfikację każdego z projektów według życzenia klienta. Możemy połączyć dwie lub kilka konstrukcji pracując według planów projektanta lub sami zaproponować dogodne rozwiązanie. W przypadku werand z paneli aluminiowych istnieje możliwość rozbudowy za pomocą dostępnych komponentów.

10. Na życzenie klienta firma wykonuje podłoża pod domki drewniane i inne konstrukcje oraz instalacje wodno-kanalizacyjne. Zapraszamy do kontaktu z odpowiednim działem firmy. Informacje kontaktowe znajdą Państwo w dziale kontakt.

11. Ceny usług: ceny każdej z usług różnią się w zależności od rodzaju i rozmiaru konstrukcji. Cena każdej z usług zawiera koszt robocizny i materiału.
W celu wyceny konkretnej usługi dla konkretnego modelu prosimy o kontakt.