Najczęściej zadawane pytania - FAQ


Spis treści:
1. Co znajduje się w podstawowej cenie produktu?
2. Z jakiego drewna wykonane są domki,wiaty, garaże, altany?
3. Jaki jest termin realizacji?
4. Jaki jest czas oczekiwania na zamówienie?
5. Czy są możliwe opóźnienia w dostawie/budowie domku?
6. Ile czasu trwa montaż?
7. Jakie są usługi dodatkowe?
8. Jaka jest grubość ścian domku?
9. Ile ekip montuje domki?
10. Jakim autem dostarczane są konstrukcje?
11. Jaki wymiar ma spakowana konstrukcja?
12. Czy domki i altany nie wymagają pozwolenia budowlanego?
13. Czy domki można wybudować z pozwoleniem budowlanym?
14. Czy domek nadaje się do mieszkania przez cały rok?
15. Domki drewaniane, a silny wiatr
16. Czy będziemy podpisywać umowę?
17. Czy można odstąpić od umowy zakupu konstrukcji drewnianej?
18. Czy w trakcie montażu jest potrzebna woda?
19. Czy w trakcie montażu jest potrzebna energia elektryczna?
20. W jaki sposób należy przygotować podłoże pod konstrukcje?
21. Czy do domku lub altany można podłączyć instalacje elektryczną?
22. Czy do domku można podłączyć instalację wodno-kanalizacyjną?
23. W trakcie montażu pada deszcz lub śnieg, co teraz?
24. Co należy zrobić przed rozpoczęciem montażu?
25. Kiedy następuje malowanie konstrukcji?
26. Jakie kupuję okna w standardzie?
27. Czy szprosy są w cenie okien?
28. Czy można domówić w domku drzwi pełne zamiast przeszklonych?
29. Jakie jest najlepsze poszycie dachu?
30. Czy domek można ocieplić?
31. Czy domek jest kotwiony do podłoża w trakcie montażu?
32. Czy konstrukcję można odebrać samodzielnie?
33. Montuję domek samodzielnie - jak prawidłowo zabezpieczyć materiał?
34. Chcę montoważ domek samodzielnie - czy otrzymam instrukcję montażu?
35. Chcę samodzielnie przygotować fundament pod domek, gdzie znajdę plany?
36. Jakie są możliwe formy płatności?
37. Kiedy i w jaki sposób należy uiścić płatność?
38. Czy istnieje możliwość zakupu na raty?
39. Jaka jest gwarancja na konstrukcje?
40. Co obejmuje gwarancja?
41. Co nie podlega gwarancji?
42. Gdzie zgłosić reklamacje?
43. Ile czasu trzeba czekać na serwis?

W poniższym artykule zamieściliśmy odpowiedzi na najczęściej zadawane przez naszych Klientów pytania. Jeżeli nie ma tutaj tego czego szukasz, zapraszamy do kontaktu.

1. Co znajduje się w podstawowej cenie produktu?

W podstawowej cenie produktu znajduje się wyłącznie konstrukcja bez opcji dodatkowych, czyli: podłoga, ściany, deskowanie dachu, okna, drzwi, ściany działowe, okucia i klamki. W cenie podstawowej nie znajdują się: transport, montaż, ocieplenie, okiennice, malowanie, pokrycie dachu papą, gontem, blachodachówką oraz inne modyfikacje konstrukcji i przygotowanie podłoża.

2. Z jakiego drewna wykonane są domki,wiaty, garaże, altany?

Nasze produkty są wykonane ze suszonego komorowo i czterostronnie struganego drewna świerkowego. Drewno jest gładkie i nie wymaga dodatkowej obróbki przed i w trakcie montażu. Drewno nie jest fabrycznie impregnowane, impregnacji dokonuje się w trakcie montażu. Region pochodzenia drewna to Półwysep Skandynawski oraz europa wschodnia.

3. Jaki jest termin realizacji?

Najkrótsze terminy realizacji mamy zazwyczaj na początku i na końcu roku - jeżeli zależy Państwu na szybkiej budowie domku, sugerujemy zakup w tym czasie.

4. Jaki jest czas oczekiwania na zamówienie?

W zależności od rodzaju konstrukcji czas oczekiwania wynosi od kilku dni do kilku tygodni. Jeżeli klient zamawia konstrukcję, którą obecnie posiadamy na magazynie i chce ją zamontować samodzielnie, wtedy czas oczekiwania wyniesie 3-4 dni robocze. Jeżeli klient zamówi konstrukcję razem z montażem lub innymi opcjami dodatkowymi doręczenie i realizacja usług następuje w uzgodnionym terminie i jest to zależnie od sezonu od 2-3 tygodni do nawet kilku miesięcy. Serdecznie zapraszamy do kontaktu i złożenia zapytania o obecne terminy montaży.

5. Czy są możliwe opóźnienia w dostawie/budowie domku?

Tak, opóźnienia się zdarzają, zazwyczaj wynikają z przyczyn niezależnych od nas np. z powodu złych warunków atmosferycznych. Przez złe warunki atmosferyczne rozumiemy: silny wiatr o szybkości przekraczającej 10 m/s, silny mróz (poniżej –10ºC), oblodzenie, gęstą mgłę, opady deszczu i śniegu, burzę i wyładowania atmosferyczne. Jako rzetelna firma zobowiązujemy się do informowania o wszelkich opóźnieniach oraz podejmujemy prace w najbliższym możliwym terminie.

6. Ile czasu trwa montaż?

Czas montażu konstrukcji jest zależny od wielkości konstrukcji, jej złożoności i zakresu wybranych opcji dodatkowych. Na przykład montaż mniejszego domku ogrodowego z malowaniem ścian i poszyciem dachu gontem potrwa 4-6 godzin, montaż domku letniskowego Weekend 1 z malowaniem zewnętrznym i gontem od kilku do kilkunastu godzin, gdzie jeżeli dojdzie już ocieplenie ścian i dachu montaż sie wydłuża o kolejny dzień lub dwa dni robocze. Montaż większych domków - z poddaszem użytkowym np. domku Alicja trwa od kilkunastu dni do nawet 4 tygodni. Jeżeli w zakresie wybranych usług znajduje się wykonanie podłoża, podłoże wykonuje się do kilku tygodni wcześniej przed rozpoczęciem właściwej budowy domku.

7. Jakie są usługi dodatkowe?

Opis wszystkich oferowanych usług dodatkowych można znaleźć w artykule usługi dodatkowe.

8.Jaka jest grubość ścian domku?

Nasze domki produkujemy z balika o grubości 28, 40, 44, 45, 58, 70 i 80 mm. Na zamówienie możemy wykonać domki z balika o grubości 90, 100, 120 i większej.

9. Ile ekip montuje domki?

W sezonie pracuje dla nas ponad 20 ekip montażowych.

10. Jakim autem dostarczane są konstrukcje?

Konstrukcje są zazwyczaj dostarczane samochodem Iveco z otwartą 6-metrową paką, większe domki oraz domki w większej ilości są doręczane transportem ciężarowym, zazwyczaj jest to TIR z naczepą z plandeką. Mniejsze domki są rozładowywane ręcznie, w przypadku większych zazwyczaj szukamy w okolicy możliwości wynajęcia wózka widłowego lub ładowarki.

11. Jaki wymiar ma spakowana konstrukcja?

W przypadku budynków rekreacyjnych spakowana konstrukcja posiada następujące wymiary: szerokość ok. 115 cm, długość w zależności od modelu od 300 do 600 cm, wysokość od 30 cm do 160 cm. Waga palety w zależności od modelu waha się od 500 kg do 3,5 tony, większe konstrukcje pakuje się na kilka palet.

12. Czy domki i altany nie wymagają pozwolenia budowlanego?

Ustawa prawo budowlane precyzuje rodzaje konstrukcji do których nie jest wymagane pozwolenie na budowę oraz warunki jakie musi spełnić budynek żeby można było go wybudować na zgłoszenie lub nawet bez zgłoszenia. Najczęstszym warunkiem jaki musi spełnić budynek jest powierzchnia zabudowy, która powinna sięgać do 35 m2, o tej i innych regulacjach można przeczytać w artykule budowa bez pozwolenia na budowę.

13.Czy domki można wybudować z pozwoleniem budowlanym?

Tak, domki można wybudować zarówno na zgłoszenie jak i z pozwoleniem na budowę. Jeżeli domek miałby być budowany jako dom jednorodzinny w finalnym projekcie mogą nastąpić zmiany, domek budowany jako mieszkalny jednorodzinny musi spełniać określone normy, które się zmieniają. O kwestiach prawnych i formalnych można przeczytać w artykule budowa bez pozwolenia na budowę.

14.Czy domek nadaje się do mieszkania przez cały rok?

W przypadku planów przebywania w domku przez cały rok należy zadbać o zmniejszenie strat ciepła - poprzez zastosowanie stolarki pcv lub drewnianej premium oraz o grubszą izolację, podłogi, ścian i dachu. Należy też przemyśleć metodę ogrzewania domku oraz przemyśleć wentylację.

15.Domki drewaniane, a silny wiatr

Jeżeli domek ma być stawiany w miejscu gdzie jest narażony na silny wiatr, powinien być dodatkowo zabezpieczony. Za właściwe zabezpieczenie budynku odpowiada inwestor, chyba, że treść zawartej umowy stanowi inaczej.

16.Czy będziemy podpisywać umowę?

Jeżeli zamówienie na konstrukcję drewnianą zostaje złożone e-mailowo lub telefonicznie każdorazowo podpisywana jest umowa o dzieło. O szczegóły należy zapytać sprzedawcę.

17.Czy można odstąpić od umowy zakupu konstrukcji drewnianej?

Oprócz standardowej 14-dniowej możliwośći odstąpienia od umowy, jeżeli produkt nie jest produkowany na specjalne zamówienie lub według projektu z konfiguratora istnieje możliwość odstąpienia od umowy w terminie do miesiąca przed rozpoczęciem montazu.

18.Czy w trakcie montażu jest potrzebna woda?

Dostęp do wody nie jest konieczny w trakcie montażu, aczkolwiek jeżeli jedną z realizowanych usług jest przygotowanie podłoża punktowego to wymagamy aby na miejscu budowy był dostępny conajmniej 1m3 wody.

19.Czy w trakcie montażu jest potrzebna energia elektryczna?

Tak, w trakcie montażu jest niezbędna energia elektryczna. O braku dostępu do prądu w miejscu montażu należy nas niezwłocznie powiadomić.

20.W jaki sposób należy przygotować podłoże pod konstrukcje?

Istnieją cztery rekomendowane przez nas typy podłoża: płyta betonowa, kostka brukowa i bloczki betonowe oraz fundament punktowy. O typach podłoża można przeczytać w artykule montaż domku drewnianego, o przygotowaniu podłoża z bloczków betonowych pod konstrukcję drewnianą w artykule przygotowanie podłoża pod domek. Uwaga! Na życzenie klienta firma wykonuje podłoża pod domki drewniane i inne konstrukcje oraz instalacje wodno-kanalizacyjne. Zapraszamy do kontaktu z odpowiednim działem firmy. Informacje kontaktowe znajdą Państwo w dziale kontakt.

21.Czy do domku lub altany można podłączyć instalacje elektryczną?

Tak, montaż takiej instalacji powinien nastąpić w czasie, kiedy ekipa montażowa zajmuje się dachem. Instalacją może się zająć nasza ekipa lub wynajęty elektryk. Więcej można przeczytać w artykule montaż domków drewnianych.

22.Czy do domku można podłączyć instalację wodno-kanalizacyjną?

Tak, do domku można podłączyć instalację wodno-kanalizacyjną. Jednak na miejsce budowy najlepiej należy ją doprowadzić przed rozpoczęciem prac. Jeżeli instalacja będzie doprowadzona do odpowiednich miejsc (łazienki czy kuchni) nasza ekipa w trakcie montażu wbuduje ją w domek. Więcej można przeczytać w artykule montaż domków drewnianych. Uwaga! Na życzenie klienta firma wykonuje podłoża pod domki drewniane i inne konstrukcje oraz instalacje wodno-kanalizacyjne. Zapraszamy do kontaktu z odpowiednim działem firmy. Informacje kontaktowe znajdą Państwo w dziale kontakt.

23.W trakcie montażu pada deszcz lub śnieg, co teraz?

Jeżeli jest to delikatna mżawka lub niewielki opad śniegu to prace trwają nadal, w przypadku silnych opadów prace zostają przerwane a materiał zabezpieczony.

24.Co należy zrobić przed rozpoczęciem montażu?

Przed montażem konstrukcji należy zadbać o poprawne przygotowanie podłoża, wjazd na miejsce budowy oraz o dostęp do energii elektrycznej. W przypadku braku lub problemami z którymkolwiek prosimy nas niezwłocznie powiadomić.

25.Kiedy następuje malowanie konstrukcji?

Malowanie następuje zawsze po skończonym montażu domku.

26. Jakie kupuję okna w standardzie?

W standardzie jest stolarka letniskowa, czyli drewniane okna dwuszybowe, bez uszczelek. Za dodatkową opłatą można wymienić okna drewniane na okna PVC dwu lub trzyszybowe w wybranym kolorze. Wybierając okna trzyszybowe stawiamy na znaczące oszczędności na ogrzewaniu, jest to stolarka przystosowana do wykorzystania w domach pasywnych.

27.Czy szprosy są w cenie okien?

W oknach drewnianych nie ma szprosów w cenie, natomiast w oknach PVC możemy je dodać za dodatkową opłatą.

28. Czy można domówić w domku drzwi pełne zamiast przeszklonych?

Oczywiście, jest taka możliwość. Przy składaniu zamówienia prosimy poinformować nas o tej zmianie.

29.Jakie jest najlepsze poszycie dachu?

Zdecydowanie najtrwalszym i najbardziej godnym polecenia z oferowanych przez nas poszyć dachu jest poszycie dachu blachodachówką - ze wględu na trwałość i walory estetyczne.

30.Czy domek można ocieplić?

Ocieplenie czy też wykonanie izolacji jest jedną ze standardowych usług oferowanych przez nas do każdej konstrukcji. Nasze konstrukcje ocieplamy wełną mineralną, więcej o oferowanych usługach można przeczytać w artykule: Usługi dodatkowe.

31.Czy domek jest kotwiony do podłoża w trakcie montażu?

Domki są obiektami wolnostojącymi i standardowo nie są kotwione w trakcie montażu. Kotwienie można wykonać we własnym zakresie lub zlecić to nam.

32.Czy konstrukcję można odebrać samodzielnie?

Większość konstrukcji po uprzednim umówieniu można odebrać samodzielnie z magazynu znajdującego się w Julianpolu 81B,46-325 Rudniki.

33.Montuję domek samodzielnie - jak prawidłowo zabezpieczyć materiał?

Przez właściwe zabezpieczenie rozumiemy przechowywanie elementów konstrukcji na utwardzonym podłożu pod zadaszeniem oraz odizolowanie od podłoża o co najmniej 6 cm (wysokość palety na której dostarczony został materiał) oraz zabezpieczenie z zewnątrz folią, aby materiał nie uległ zabrudzeniu.

34.Chcę montoważ domek samodzielnie - czy otrzymam instrukcję montażu?

Instrukcja montażu jest do pobrania po zamówieniu domku, jest również zazwyczaj w paczce. O instrukcję można również zapytać sprzedawcę, może ją wysłać na uzgodniony adres e-mail.

35.Chcę samodzielnie przygotować fundament pod domek, gdzie znajdę plany?

Plany podłoży większości domków znajdują się na karcie produktu w zakładce pliki. O plany można również zapytać sprzedawcę, może je wysłać na uzgodniony adres e-mail. Dodatkowo prosimy o wykonanie izolacji podłoża, mianowicie o położenie papy podkładowej lub pomalowanie 2-krotne dysperbitem.

36.Jakie są możliwe formy płatności?

Standardowo umożliwiamy możliwość płatności przy odbiorze lub płatności mieszanej.

37.Kiedy i w jaki sposób należy uiścić płatność?

Płatności można dokonać zarówno przelewem jak i gotówką. W przypadku mniej złożonych towarów np. farb, materiałów drewnianych płatność można uiścić z góry albo dokonać całościowej zapłaty przy odbiorze. W przypadku zakupu konstrukcji drewnianych można dokonać całkowitej przedpłaty lub wpłacić wynagrodzenie w formie dwóch rat. Pierwsza rata jest płatna w wysokości 40% określonej kwoty gotówką w dniu podpisania umowy lub przelewem do 7 dni od podpisania umowy. Natomiast druga rata płatna jest w wysokości 60% wartości zamówienia płatna w pierwszym dniu montażu. W przypadku mniejszych konstrukcji - takich których montaż zajmuje 1-2 dni, płatności możemy podzielić na dwie części np. 30% płatne przy zawieraniu umowy i 70% płatne najpóźniej po rozpoczęciu montażu.

38. Czy istnieje możliwość zakupu na raty?

Tak, istnieje taka możliwość. Oferujemy możliwość zakupu domku za pomocą systemu ratalnego Santander oraz Alior Bank o który można zapytać sprzedawcę. Umowę kredytową można podpisać osobiście w siedzibie firmy.

39. Jaka jest gwarancja na konstrukcje?

Udzielamy 24-miesięcznej gwarancji na nasze konstrukcje i usługi. Dodatkowo, producnci gontu i blachodachówki udzielają dodatkowych gwarancji na swoje produkty.

40. Co obejmuje gwarancja?

Gwarancja obejmuje materiały oraz wykonywane przez nas usługi, jeżeli jesteśmy wykonawcą usług. Jeżeli konstrukcja została zakupiona do samodzielnego montażu, reklamację należy złożyć niezwłocznie po odpakowaniu materiału przed rozpoczęciem montażu. W przypadku produktu dostarczonego do samodzielnego montażu obejmuje wadliwy materiał oraz braki w materiale, przy czym gwarancja nie obejmuje materiału, który nie został właściwie zabezpieczony przez Zamawiającego. Przez właściwe zabezpieczenie rozumie się przechowywanie elementów konstrukcji na utwardzonym podłożu pod zadaszeniem oraz odizolowanie od podłoża o co najmniej 6 cm (wysokość palety na której dostarczony został materiał) oraz zabezpieczenie z zewnątrz folią, aby materiał nie uległ zabrudzeniu. Gwarancja nie obejmuje również materiału, który został już przetworzony przez Zamawiającego, gdzie przez przetworzenie rozumie się pocięcie lub pomalowanie.

41. Co nie podlega gwarancji?

Nie uznajemy za wady zdrowych sęków, pęknięć drewna oraz zmiany objętości w granicach normy, czyli pęcznienia oraz schnięcia, które to procesy wynikają z naturalnych właściwości fizycznych drewna i są wywołane między innymi wpływem zmiennych warunków atmosferycznych w których użytkowany jest produkt. Wymienione procesy nie mają wpływu na trwałość i walory użytkowe wyrobu. Gwarancją nie jest objęta regulacja okien i drzwi w domu oraz szpary powstałe w podłodze (do momentu wyjścia deski z pióra) w wyniku jej schnięcia i pęcznienia.

42. Gdzie zgłosić reklamacje?

Reklamację można zgłosić osobiście w siedzibie firmy, korespondencyjnie na adres WOOD POL Michał Chrzan, Julianpol 81b 46-325 Rudniki oraz e-mailowo na adres: biuro@domkiletniskowe.org. Reklamację pisemną wraz ze zdjęciami należy złożyć na formularzu reklamacyjnym..

43. Ile czasu trzeba czekać na serwis?

Po zgłoszeniu reklamacji Wykonawca zobowiązuje się do jej rozpatrzenia w terminie 14 dni. W okresie gwarancji Wykonawca zobowiązuje się do usunięcia wad na koszt własny, w terminie 90 dni od dnia uwzględnienia reklamacji