Garaże jednostanowiskowe

5 produkt(ów)

5 produkt(ów)

Garaż jednostanowiskowy – rozwiązanie całoroczne i sezonowe

Jedną z najważniejszych zalet, jaką ma garaż drewniany jednostanowiskowy, jest duża brama wjazdowa, pozwalająca na wygodny, wielokrotny wjazd i wyjazd. Stabilną konstrukcję gwarantuje materiał wykonania – wysokiej klasy świerk skandynawski. Swoją trwałość zawdzięcza latom wzrastania w trudnych warunkach pogodowych, które zahartowały go i uczyniły drewnem idealnym do wznoszenia elementów konstrukcyjnych i więźby dachowej. Boczne drzwi wejściowe pozwalają łatwo i szybko wejść do środka pomieszczenia, zaś okno daje dostęp do świeżego powietrza i dziennego światła. Garaż jednostanowiskowy został zaprojektowany w taki sposób, aby dawał łatwość adaptacji do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Osoby ze smykałką do prac majsterkowych zmontują go bez problemu same, natomiast ci, którzy takich umiejętności nie mają, zawsze mogą zamówić usługę montażu przez profesjonalistów z firmy Wood Pol Michał Chrzan - domkiletniskowe.org. Możliwe jest też zamówienie malowania domku, realizacji pokrycia dachowego w postaci gontu czy montaż rynien odprowadzających wodę deszczową.

W jakich miejscach warto ustawić garaż jednostanowiskowy?

Garaż jednostanowiskowy znakomicie będzie się sprawdzać, ustawiony nieopodal domu jednorodzinnego. Z wielu powodów (między innymi wąskiej działki, specyficznej kubatury budynku, braku budżetu czy zwyczajnego niezaplanowania) inwestorzy nie mają miejsca na auto, będącego częścią bryły domu. W takich sytuacjach z powodzeniem sprawdza się samodzielny obiekt, ustawiony w bezpośredniej okolicy drzwi wejściowych do domu. Taki garaż jednostanowiskowy można dokupić w dowolnym momencie (także po zakończeniu wszelkich prac budowlanych na posesji), co pozwala lepiej rozplanować budżet na inwestycję oraz rozłożyć koszty w czasie.

Poza tym garaż jednostanowiskowy będzie znakomitym uzupełnieniem działki rekreacyjnej pod miastem czy w okolicy jeziora. Dzięki niemu można łatwo zadbać o stan karoserii i uchronić ją przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, deszczu, śniegu czy okolicznego ptactwa. Wolnostojący obiekt, dzięki estetycznemu wykończeniu, łatwo wpasować w inne elementy architektoniczne, znajdujące się już na posesji – takie jak drewniany domek letniskowy, drewutnia czy altana. W zależności od potrzeb garaż jednostanowiskowy może również zastępować domek narzędziowy.

Brak pozwolenia na budowę – argument przemawiający za tym rozwiązaniem

Nieduża powierzchnia zabudowy czyni garaż jednostanowiskowy obiektem, który inwestor może wznosić bez proszenia jakichkolwiek urzędów i inspektorów o pozwolenie na budowę. To znacząco skraca czas oczekiwania na dopięcie projektu do końca i pozwala niemal od razu cieszyć się nowym nabytkiem, który zagościł na działce. Komfort korzystania, wysoka jakość estetyki, solidna konstrukcja bazująca na świerku skandynawskim, wygodne dwuskrzydłowe drzwi wjazdowe, dodatkowe drzwi boczne i okno – argumentów przemawiających za zainteresowaniem się tym rozwiązaniem zdecydowanie nie brakuje. Okres 24 miesięcy gwarancji zapewnia inwestorowi poczucie bezpieczeństwa.