Altany ośmiokątne

4 produkt(ów)

 • Drewniana altana ogrodowa Louise 4F 6,5 m2

  Normalna cena: 15 200,00 zł

  Special Price 14 900,00 zł

 • Drewniana altana ogrodowa Emma 4F 8,9 m2

  17 700,00 zł
 • Drewniana altana ogrodowa Ośmiokątna 400 cm

  11 450,00 zł
 • Drewniana altana ogrodowa Ośmiokątna 500 cm

  12 650,00 zł

4 produkt(ów)

Projekt altany ośmiokątnej trafia w gusta najbardziej wymagających użytkowników. Wyróżnia się niebanalną formą i przyciągającym oko kształtem. Osadzenie drewnianego obiektu ogrodowego na planie ośmiokąta odpowiada za bardziej przestronne i funkcjonalne wnętrze. Tego typu altana pomieści z powodzeniem wszystkich domowników, a także ich gości. Różnorodne warianty należące do tej kolekcji można łatwo dopasować do indywidualnych preferencji i założeń projektowych przydomowej zieleni.

Altana ogrodowa ośmiokątna – bogactwo stylistyk

W katalogu domkiletniskowe.org możesz znaleźć szeroki wybór altan ogrodowych opartych na kształcie ośmiokąta.

Jednym z wariantów jest projekt altany ogrodowej ośmiokątnej o otwartej konstrukcji. Nie posiada ona ścian ani okien, a zamiast tego osiem słupów. Lekko ażurowe wypełnienie tworzą drewniane elementy, które zostały ustawione na kształt balustrady ze skrzyżowanymi deskami. Wyróżnia się on wspaniałą estetyką, która dopełnia małej architektury ogrodowej, tworząc przytulne i przyjazne ludziom centrum przydomowej rozrywki na świeżym powietrzu.

Drugim popularnym typem, zasługującym na Twoją uwagę, jest altana, która swoją stylistyką nawiązuje do angielskich ogrodów, eleganckich, pełnych klasy i wdzięku. Ma charakter zamknięty – jest wyposażona w dwuskrzydłowe drzwi i liczne okna wpuszczające do wnętrza sporo dziennego światła. Naturalne zabarwienie elewacji w połączeniu z dużą ilością przeszkleń z charakterystycznymi szprosami czyni tego typu obiekty prawdziwą ozdobą przydomowej zieleni.

Altana ośmiokątna to doskonała propozycja dla osób, które poszukują bardziej ekstrawaganckiego rozwiązania do swojego ogrodu. Niebanalny kształt nie tylko wpłynie na walory estetyczne przestrzeni, lecz także znacząco podniesie funkcjonalność altany. W ofercie katalogu domkiletniskowe.org znajdziesz różnorodne propozycje, które wpasują się w gusta nawet tych najbardziej wymagających użytkowników.

Altana ogrodowa ośmiokątna – estetyka na pierwszym miejscu!

Altana ogrodowa bardzo często jest głównym elementem ogrodu i szczególnie na niewielkich przestrzeniach, cała uwaga skupia się właśnie na niej. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby była dopasowana do reszty krajobrazu i zachwycała wszystkie osoby, które z niej korzystają. Altana ośmiokątna to doskonała alternatywa dla bardziej klasycznych rozwiązań, takich jak konstrukcje zbudowane na planie prostokąta lub kwadratu. W zależności od potrzeb i naszych upodobań możemy wybrać altany zabudowane, czyli takie, których wnętrze jest oddzielone oknami lub te otwarte, na których ściany składają się jedynie filary.

Ośmiokątna altana – wysoka jakość wykonania

Altana to element, który wystawiony jest na ciągłe działanie warunków atmosferycznych. Opady, takie jak deszcz, czy śnieg mogą pogorszyć stan drewna, a intensywne nasłonecznienie z czasem może doprowadzić do nieestetycznego wypłowienia kolorów altany. Niezwykle ważne jest, aby była wykonana z wysokiej jakości materiałów. Każda ośmiokątna altana dostępna w katalogu domkiletniskowe.org została z takich wykonana, co nie wpływa jednak na jej walory wizualne.

Altana ośmiokątna – dlaczego warto rozważyć jej zakup?

Ośmiokątna altana ogrodowa charakteryzuje się wysokim poziomem estetyki wykonania. Poza tym została wzniesiona z wykorzystaniem najlepszej klasy drewna konstrukcyjnego pozyskanego ze świerku skandynawskiego. Podczas swojego wzrostu w warunkach ostrych zim typowych dla Europy Północnej zahartował się, nabierając niezwykłej odporności na warunki pogodowe. Ośmiospadowy dach jest formą miłą dla oka, a zarazem praktycznym rozwiązaniem w polskim klimacie. O komfort użytkowników dba również podłoga altany, stworzona na bazie litego drewna świerkowego o grubości 28 mm.

Wygodny schowek na meble ogrodowe i tekstylia domowe

Ośmiokątna altana to nie tylko obszerna przestrzeń do weekendowego relaksowania się w gronie najbliższych, ale również funkcjonalny schowek na ogrodowe akcesoria. Bez problemu budowla ta pomieści zestaw mebli wykonanych z drewna, których pozostawienie jesienią lub zimą bez osłony mogłoby poskutkować wypaczeniem, puchnięciem i poważnymi uszkodzeniami. Warianty altan przydomowych o bardziej zamkniętych konstrukcjach zapobiegają wpadaniu do środka wody i śniegu. Utrzymują też w miarę stabilną temperaturę. To sprzyja wydłużeniu żywotności przechowywanych w nich mebli ogrodowych i domowych tekstyliów.

Wyjątkowy design, któremu trudno się oprzeć

Altany ośmiokątne chwytają za serce swoim niebanalnym, oryginalnym wyglądem. Z pewnością przypadną do gustu tym, którzy lubią nieco bardziej skomplikowane i wyrafinowane formy, a obiekty na planie kwadratu czy prostokąta mocno już się im opatrzyły. Stan prawdziwego relaksu w ogrodzie łatwo uzyskać, mając na wyposażeniu taki właśnie obiekt. Drewniana altana pozwala skryć się przed nadmiernie palącym słońcem, zgiełkiem dobiegającym z ulicy czy niechcianymi spojrzeniami sąsiadów. Sprawdzi się również, gdy zajdzie potrzeba zorganizowania garden party, grilla czy zwykłego spotkania przy herbacie. Dzięki solidnej konstrukcji, zastosowaniu trwałych materiałów oraz możliwości wybarwienia zewnętrznej powłoki na dowolny kolor stanowi ona urokliwą ozdobę przydomowej zieleni na wiele kolejnych lat.

Duża paleta wyboru kolorów malowania

Altana ogrodowa ośmiokątna może zostać pomalowana na jeden z wielu dostępnych kolorów. Spośród interesujących barw warto wymienić takie jak: pinia/modrzew, teak, kasztan, ciemnozielony, mahoń, orzech, dąb rustykalny, dąb jasny, palisander, sosna, hemlok, biały, heban oraz zieleń solna. Oprócz kolorystyki użytkownik ma do wyboru jeden z kilku preparatów. Standardowo malowanie odbywa się przy użyciu Remmers HK Lasur, który zabezpiecza drewno przed zgnilizną, pleśnią, sinizną, promieniowaniem słonecznym czy różnego typu insektami. Dzięki takiej ochronie domownicy mogą cieszyć się eleganckim efektem satynowego drewna, które dodatkowo dobrze znosi zmienne warunki pogodowe. Inne opcje do wyboru to preparat Remmers HK Lasur Grey Protect (opcja za dopłatą) lub Remmers Isoliergrund + Remmers Deckfarbe. Ostatni z nich to malowanie w pełni zakrywające naturalną strukturę drewna, nakładane 3-warstwowo. Efekt jest zbliżony do jedwabistego matu.

Altana ośmiokątna – cena

Ostateczna cena wyrobu jest zdeterminowana kilkoma czynnikami. Generalnie modele altan o konstrukcji zamkniętej, wyposażone w dwuskrzydłowe drzwi i przeszklenia, wiążą się z wyższym wydatkiem niż altany ośmiokątne w wariancie otwartym. Cenę każdego z rodzaju produktów windują opcje dodatkowe, np. dodanie rynien (z PVC bądź ze stali) lub też wykonanie pokrycia dachowego z gontu bitumicznego czy blachodachówki.