ALTANY I WIATY

4 produkt(ów)

 • Drewniana altana ogrodowa Louise 4F 6,5 m2

  Drewniana altana ogrodowa Louise 4F 6,5 m2

  Normalna cena: 15 200,00 zł

  Special Price 14 900,00 zł

 • Drewniana altana ogrodowa Emma 4F 8,9 m2

  Drewniana altana ogrodowa Emma 4f 8,9 m2

  17 700,00 zł
 • Drewniana altana ogrodowa Ośmiokątna 400 cm

  Drewniana altana ogrodowa Ośmiokątna 400 cm

  11 450,00 zł
 • Drewniana altana ogrodowa Ośmiokątna 500 cm

  Drewniana altana ogrodowa Ośmiokątna 500 cm

  12 650,00 zł

4 produkt(ów)

Każdy właściciel ogrodu uwielbia spędzać czas w przydomowej zieleni. Czasami jednak zbyt palące słońce czy kapryśna pogoda skłaniają do tego, by się schować. Praktyczną formą zadaszenia przestrzeni na wolnym powietrzu jest altana ogrodowa. Za jej wyborem przemawia nie tylko wyjątkowy design, przestronność, ale także duży stopień funkcjonalności. Bogaty wybór opcji zróżnicowanych pod względem wielkości, kształtu (modele kwadratowe, prostokątne i ośmiokątne), kolorystyki i zastosowanych materiałów pozwala wybrać model odpowiedni do potrzeb swojej rodziny. Altana drewniana wspaniale sprawdzi się jako budynek rekreacyjny w Twoim ogrodzie

Altana ogrodowa drewniana – czym się kierować podczas wyboru?

Jednym z ważniejszych kryteriów, które przemawiają za wyborem altany ogrodowej drewnianej, jest wielkość powierzchni, jaką zajmuje. Osoby dysponujące niewielkimi przydomowymi ogródkami powinny sprawdzić, jakie miejsce mają do zagospodarowania i kierując się tą myślą dobrać odpowiednią altanę. Istotne jest również to, ile osób ma ona pomieścić. Liczy się również jej kształt wpływający na ogólny wygląd i odbiór konstrukcji. Idealnie, jeśli wpasuje się w pozostałe elementy ogrodowej architektury. Nie bez znaczenia, zwłaszcza dla estetyków, jest kolorystyka słupków i dachu.

Nowoczesna altana ogrodowa – obiekt bez pozwolenia na budowę

Formalności związane ze wzniesieniem altany ogrodowej są sprowadzone do minimum. Dzięki temu możesz szybko cieszyć się praktycznym akcesorium ogrodowym, który zwiększa komfort codziennego korzystania z przydomowej przestrzeni. Brak konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę to czas zaoszczędzony na bieganiu po urzędach, składania mapek i innych wniosków. Opcja sprawnego zamówienia, przetransportowania i montażu altany w wybranym miejscu na działce pozwala maksymalnie wykorzystać czas sezonu urlopowego, gdy pogoda najbardziej dopisuje.

Trwała, niezawodna i solidna konstrukcja

W przypadku altan ogrodowych oferowanych w sklepie internetowym domkiletniskowe.org zastosowano budulec w postaci wysokiej klasy świerku skandynawskiego. Jako że drzewo to wzrastało w trudnym północnym klimacie, cechuje się dużą wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne, w tym silny mróz czy deszcz. 24 miesiące gwarancji od producenta dają pewność, że w razie jakichkolwiek problemów można liczyć na pomoc i doradztwo ze strony fachowców. Trwała, niezawodna i solidna konstrukcja stwarza bezpieczną przystań dla wszystkich domowników i ich przyjaciół, spragnionych grilla, długich rozmów przy winie i znakomitej zabawy.

Różnorodność kształtów altan

W ofercie producenta znajdziesz bogaty wybór altan, zróżnicowanych pod względem wielkości, ale i kształtu. Najbardziej uniwersalne i praktyczne okazują się altany kwadratowe i prostokątne. Ich harmonijna, symetryczna budowa ułatwia usytuowanie na działce i optyczne zaaranżowanie przestrzeni. Istotna jest również łatwość zagospodarowania tego, co znajduje się pod dachem altany. Wybór funkcjonalnego zestawu mebli ogrodowych, które znajdą się pod nią, będzie banalnie prosty. W sklepie internetowym domkiletniskowe.org nabędziesz także altany o ośmiokątnym kształcie. Charakteryzują się one bardziej niespotykanym i oryginalnym wyglądem, dlatego warto rozważyć ich zakup. Bez wątpienia będą stanowić wyjątkową ozdobę przydomowej zieleni i chętnie wybierany punkt relaksacyjny. Altany ośmiokątne świetnie się wkomponowują w przestrzenie z kwitnącymi roślinami cebulowymi, trawami, bylinami czy krzewami. Charakteryzują się większą subtelnością i skomplikowaniem formy.

Łatwość samodzielnego montażu

Altana ogrodowa drewniana jest odpowiedzią na potrzebę znalezienia schronienia przed słońcem i deszczem we własnym ogrodzie. Jej montaż jest bardzo prosty – dzięki odpowiedniemu przygotowaniu poszczególnych elementów jeszcze na etapie realizacji zamówienia. Dla tych, którzy nie mają ani czasu, ani głowy do prac z drewnem, znakomitym wyborem jest altana ogrodowa z montażem. Profesjonalna, sprawdzona i godna zaufania ekipa zadba o to, aby każdy element był zmontowany zgodnie ze sztuką i prezentował się estetycznie.

Opcje dostosowania wyglądu altany do indywidualnych preferencji

Podczas zamawiania nowej altany ogrodowej do wyboru masz wiele opcji, dzięki którym znacznie zyska ona na funkcjonalności, trwałości i wyglądzie. Jedną z nich jest możliwość pomalowania z zewnątrz na wybrany kolor z dostępnej palety. Z myślą o ładnym wyglądzie dachu producent udostępnił możliwość pokrycia go gontem bitumicznym bądź blachodachówką. Opcjonalnie można zamówić również rynny pasujące do danej altanki, dzięki czemu łatwiej kontrolować spływanie wody z pokrycia dachowego.

Altanka ogrodowa – przestrzeń do przechowania ogrodowych akcesoriów

Altany drewniane, oprócz tego, że tworzą przyjemne miejsce do przesiadywania w czasie letnich dni, mogą służyć również jako praktyczne zadaszenia do przechowywania ogrodowych akcesoriów. Zwłaszcza meble czy donice wykonane z drewna niezbyt dobrze znoszą wpływ warunków atmosferycznych, takich jak słońce czy wilgoć, dlatego nie powinny być pozostawiane bez przykrycia. Dzięki posiadaniu dodatkowej wiaty możliwe jest szybkie schowanie pod nią poduszek, obrusów, krzeseł czy stołów – w razie gdy nagle dojdzie do oberwania chmury. Z myślą o zimie idealnie sprawdzają się przede wszystkim altany wyposażone w ściany i drzwi, dzięki którym do wnętrza nie przedostaje się deszcz ani śnieg. które gwarantują lepsze przechowywanie wyposażenia wykonanego z drewna, rattanu, wikliny czy bawełny. Warianty pozbawione ścianek również sprawdzą się nie najgorzej w sezonie jesienno-zimowym – szczególnie gdy meble i akcesoria zostaną dodatkowo zabezpieczone, na przykład przy użyciu folii ogrodowej czy brezentu.

Altanka ogrodowa – jakie są korzyści zamówienia jej z usługą montażu?

Jeśli od dłuższego czasu chodzi Ci po głowie altana ogrodowa, cena na pewno nie jest bez znaczenia, choć nie powinna stanowić sprawy pierwszorzędnej. Ostateczny koszt zakupu ogrodowej konstrukcji jest zależny od wielu czynników. Wpływ na cenę ma przede wszystkim wielkość, rodzaj konstrukcji, kształt czy zastosowanie ścian, okien i drzwi. W przypadku chęci zamówienia opcji dodatkowych (takich jak rynny czy ocieplenie dachu, ścian i podłogi) również można liczyć na pomoc ze strony profesjonalnej ekipy montażowej. Analogicznie jest w przypadku pokrycia dachu gontem (z obróbką drewnianą lub blaszaną) bądź blachodachówką oraz wyboru malowania. Warto jednak dokładnie przeanalizować, czy zlecenie transportu i zamontowania altany na działce nie jest oszczędnością czasu, a więc i pieniędzy. Ponadto podjęcie decyzji o zakupie altany ogrodowej z opcjami dodatkowymi nie tylko zwiększy komfort korzystania z niej, ale również jej funkcjonalność, a nawet wytrzymałość na warunki atmosferyczne.