Coraz więcej Polek i Polaków decyduje się na spędzanie wakacji na terenie kraju. Szukają oni często miejsc mniej turystycznych, w których mogliby odpocząć od hałasu i miejskiego zgiełku. Nic więc dziwnego, że inwestorzy i osoby prywatne, które posiadają własne działki, decydują się na mini domek. Dlaczego warto zainwestować w taką konstrukcję, jakie ma zalety oraz ile kosztuje? Podpowiadamy!

Mini domy całoroczne – jakie korzyści płyną z posiadania własnego domku?

W ostatnich latach obserwuje się wzrost zainteresowania wczasami na terenie kraju. Nic dziwnego – Polska oferuje niezliczoną liczbę pięknych terenów wypoczynkowych. Jednak za takim stanem rzeczy idzie zmniejszona dostępność apartamentów i domków letniskowych. Zatem jeśli posiadasz działkę rekreacyjną, możesz zdecydować się na mini domek całoroczny, który przeznaczysz do użytku prywatnego lub na wynajem dla turystów.

Mini domki całoroczne są zbudowane w taki sposób, że można z nich korzystać w zasadzie przez cały rok. Drewno to materiał, który dobrze izoluje temperaturę – raz ogrzany budynek będzie przez dłuższy czas utrzymywał ciepło wewnątrz. Ta cecha sprawia, że mini domki są energooszczędne i ekologiczne. Nie ma też znaczenia, czy posiadasz działkę w górach, nad morzem czy nad jeziorem – będziesz mógł udać się na upragniony wypoczynek niezależnie od tego, jaka aura panuje na zewnątrz.

Mini dom całoroczny – ciche miejsce na wypoczynek w Polsce dla rodziny lub znajomych

Mini domki z założenia są raczej niewielkimi budynkami. Z tego powodu ich wnętrze ma raczej charakter otwarty. Rzadko kiedy możemy spotkać mini domek z wydzielonymi sypialniami – wszystko skupia się wokół jednego, większego pomieszczenia. Nie oznacza to jednak, że mini domek całoroczny przeznaczony jest tylko dla jednej osoby lub dla pary. Z powodzeniem może spędzać w nim czas grupa znajomych lub rodzina z dziećmi.

Mini domy całoroczne to nie tylko dobre miejsce na wypoczynek w Polsce, lecz także doskonały sposób na zwiększenie liczby miejsc noclegowych, np. na terenie przylegającym do domu weselnego lub na campingu. Domek zapewni gościom wspaniałe warunki, niezależnie od tego, czy planują spędzić w nim tylko jedną noc po przyjęciu, czy zostać na dłuższy wypoczynek.

Jak postawić mini domek całoroczny?

Postawienie mini domku jest stosunkowo proste i szybkie. Nie jest to w końcu duży budynek, a do jego budowy niepotrzebne są cegły, ani fundamenty. Warto skusić się na gotowe rozwiązania, które wymagają jedynie złożenia na terenie działki. Jest to zatem doskonała opcja dla osób, którym zależy na czasie i nie chcą inwestować w pokaźne konstrukcje.

Wybierając mini domki dostępne w naszej ofercie, można liczyć na szybką realizację zamówienia. Małe konstrukcje składane są w zaledwie kilka godzin, a większe maksymalnie w kilka dni. Dzięki temu, będziesz mógł wybrać się na upragniony wypoczynek znacznie szybciej niż w przypadku, gdy zdecydowałbyś się na budowanie standardowego, murowanego domu.

Czy na mini domki całoroczne wymagane jest pozwolenie?

Mini domki mają jeszcze jedną ważną zaletę – postawienie ich nie wymaga uzyskania pozwolenia na budowę. Zostały one bowiem zaprojektowane w taki sposób, aby nie przekraczały powierzchni 35 m2. Zatem kupując gotowy mini domek, możesz oszczędzić sporo czasu, który musiałbyś przeznaczyć na odwiedzanie urzędów i dopełnianie wszelkich formalności.

Różnorodność dostępnych modeli – wybierz swój wymarzony mini domek

Wiesz już, że mini domy całoroczne są funkcjonalne, łatwe w utrzymaniu i wygodne. Jak jednak wygląda kwestia ich estetyki? W naszej ofercie znajdziesz wiele różnorodnych modeli, które prezentują odmienne style architektoniczne i dekoratorskie. Bez wątpienia idealny egzemplarz odnajdą dla siebie zarówno miłośnicy stylu skandynawskiego, rustykalnego, jak i nowoczesnego. Tak duży wybór sprawia, że nie będziesz mieć problemu z dobraniem domku do klimatu panującego na działce lub do innych budynków, które już się na niej znajdują.

Ile kosztuje mini domek całoroczny?

Na jakie koszty należy się przygotować, decydując się na mini dom całoroczny? Ostateczna cena uzależniona jest od kilku czynników, takich jak: metraż, sposób wykończenia czy wybór opcji: samodzielnego montażu, czy realizowanego przez naszą ekipę. Najmniejsze konstrukcje to koszt około 20 tys. złotych. Im większy domek, tym więcej będziemy musieli zapłacić za jego wykonanie. Przygotowując się do takiego zakupu, należy założyć kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Mini domy całoroczne wykonane z drewna są zdecydowanie tańsze niż ich murowane odpowiedniki. Nie musimy ponosić także kosztów związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę, a jeśli zdecydujemy się na samodzielny montaż – nie będziemy także płacić za usługę montażową.

Mini domki całoroczne – przytulne, ekologiczne i ekonomiczne

Mini domek letniskowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, którym marzy się własny, wakacyjny kąt. Można ulokować je w dowolnej lokalizacji i cieszyć się wspaniałym miejscem na wypoczynek. Dodatkowo te mini konstrukcje są ekologiczne, ponieważ składają się z drewna, które jest surowcem odnawialnym. Ponadto małe domki można postawić w bardzo krótkim czasie. Całość dopełnia fakt, że takie konstrukcje są energooszczędne. Drewno jest materiałem o znakomitej termoizolacyjności, w efekcie latem w domku panuje chłód, a zimą (po uprzednim ogrzaniu) ciepło.

Małe domki całoroczne - idealne miejsce na relaks