Altany prostokątne

2 produkt(ów)

  • Drewniana jednostanowiskowa wiata garażowa Nevada I

    12 351,00 zł
  • Drewniana jednostanowiskowa wiata garażowa Revelatio I

    12 600,00 zł

2 produkt(ów)

Jeżeli posiadasz działkę usytuowaną w malowniczym regionie Polski, na przykład na Mazurach, Kaszubach czy na Warmii, na pewno potrzebujesz przestrzeni do weekendowego i wakacyjnego wypoczynku. Całoroczne schronienie mogą dać Ci altanki prostokątne. Postawione na działce będą integrować członków rodziny i przyjaciół przy wspólnym grillu i biesiadowaniu. Stanowią one znakomitą osłonę przed deszczem, ostrym słońcem bądź silnym wiatrem. Dzięki trwałej konstrukcji altanki prostokątne przetrwają każdą niepogodę, stając się centrum życia towarzyskiego i prywatną strefą relaksu.

Altana ogrodowa prostokątna – estetyczny obiekt na działkę

Altany ogrodowe prostokątne, dostępne w katalogu domkiletniskowe.org wyróżniają się estetycznym i wyjątkowym designem, dlatego pięknie dopełnią innych elementów znajdujących się na działce rekreacyjnej bądź całorocznej. Zastosowanie drewnianego surowca czyni altany ogrodowe prostokątne ściśle zintegrowane budowle z częścią naturalnego środowiska – licznych nasadzeń, ale też znajdujących się poza terenem posesji lasów, łąk bądź zagajników. Bogaty wybór wyrobów pozwala łatwo dopasować wybrany typ do własnych upodobań, liczby domowników i gości oraz bieżących potrzeb.

Jakie zalety przemawiają za wyborem altany drewnianej prostokątnej?

Pierwszą i najbardziej oczywistą funkcją altany drewnianej prostokątnej jest strefa relaksu i wypoczynku na działce. Pod jej dachem bez problemu zmieszczą się leżaki, fotele, ale też duży zestaw mebli dla całej rodziny. Tym samym pod tego typu wiatą może skryć się liczniejsze towarzystwo i cieszyć z udanego wieczoru. Regularny kształt konstrukcji zwieńczony piramidalnym dachem ułatwia odpowiednie usytuowanie budynku w przestrzeni ogrodowej. Kolejnym atutem, oprócz wysokiego poziomu funkcjonalności, jest zastosowanie najlepszej klasy świerku skandynawskiego. Surowiec ten pochodzi z drzew rosnących w zimnej północy Europy, przez co lepiej radzi sobie z silnymi podmuchami wiatru, zwiększoną wilgotnością powietrza, przymrozkami czy śnieżną nawałnicą.

Altany ogrodowe prostokątne - możliwość samodzielnego montażu

Montaż może się odbyć w samodzielnym zakresie – ze względu na prostą bryłę obiektu oraz łatwą w zrozumieniu instrukcję. W przypadku osób, które nie wykazują się zbytnimi umiejętnościami ciesielskimi bądź zwyczajnie nie mają na to czasu, ciekawym rozwiązaniem jest zamówienie produktu wraz z opcją montażu. Profesjonalna i przygotowana do zadania ekipa sprawnie złoży poszczególne elementy na działce inwestora. Obowiązująca przez 24 miesiące gwarancja daje spokój i pewność, że w razie potrzeby użytkownik może liczyć na profesjonalną obsługę posprzedażową.

Altany ogrodowe prostokątne - wygodne przechowywanie mebli na działce

Użytkownicy cenią sobie tę konstrukcję ze względu na to, że można przechowywać w niej meble, donice, ale też kosiarkę czy niektóre rośliny mało odporne na silne opady deszczu czy śniegu. W sytuacjach awaryjnych, na przykład przy nagłym załamaniu pogody, obszerne zadaszenie jest jak znalazł. Przestronne altanki ogrodowe prostokątne bez najmniejszych przeszkód pomieszczą duży zestaw mebli ogrodowych. Większość przydomowych leżaków, stołów czy krzeseł jest wykonanych z naturalnych surowców (między innymi z drewna bądź wikliny), które niezbyt dobrze znoszą wilgoć, deszcz, śnieg czy palące słońce. Z myślą o nich przygotowano właśnie altanki prostokątne, które sprawdzają się nie tylko jako przestrzenie integrujące towarzystwo, ale również osłony dla mebli, akcesoriów i roślin.

Altany ogrodowe prostokątne o konstrukcji otwartej i zamkniętej

W zależności od własnych preferencji w katalogu domkiletniskowe.org można nabyć zarówno modele o konstrukcji otwartej, jak i zamkniętej. Te pierwsze bazują na konstrukcji na planie prostokąta. Tworzą ją cztery drewniane podpory, utrzymujące piramidalny dach w centralnym położeniu. Wariant otwarty charakteryzuje się lepszą integracją z naturą i wykorzystaniem pogody. Poza tym niczym niezabudowane boki mogą posłużyć do wyeksponowania najpiękniejszych roślin doniczkowych, ale też otwierają widok na malowniczą okolicę. Natomiast altanki ogrodowe prostokątne o konstrukcji zamkniętej stanowią znakomitą osłonę przed wścibskim wzrokiem ze strony sąsiadów czy przechodniów, a także są schronieniem przed uciążliwym wiatrem, deszczem bądź komarami. Pewnym kompromisem łączącym zalety obu tych rozwiązań może być altana z ażurowymi ściankami, które pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza, jednocześnie chroniąc prywatność i stwarzając miejsce do pięcia się roślin. Ażurowe ścianki mogą przybierać różną formę – na przykład skrzyżowanych ze sobą drewnianych desek lub pełnych ścian.

Brak pozwolenia na budowę - altany prostokątne

Drewniane altanki ogrodowe prostokątne charakteryzują się ograniczoną kubaturą, dlatego też ich wznoszenie na działce (tak budowlanej, jak i rekreacyjnej) nie wymaga załatwiania żadnych pozwoleń na budowę. To czyni z nich wdzięczne konstrukcje, łatwe do postawienia na swoje prywatne potrzeby. Dlatego też tak wielu inwestorów indywidualnych wykazuje zainteresowanie tą formą obiektu rekreacyjnego. Altany ogrodowe prostokątne dają warunki do przyjemnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu.