ALTANY I WIATY

13 produkt(ów)

 1. Drewniana jednostanowiskowa wiata garażowa Revelatio I

  Drewniana jednostanowiskowa wiata garażowa Revelatio I

  12 600,00 zł
 2. Drewniana trójstanowiskowa wiata garażowa Revelatio III

  Drewniana trójstanowiskowa wiata garażowa Revelatio III

  33 300,00 zł
 3. Drewniana jednostanowiskowa wiata garażowa Revelatio II

  Drewniana dwustanowiskowa wiata garażowa Revelatio II

  20 950,00 zł
 4. Drewniana dwustanowiskowa wiata garażowa Texas II

  Drewniana dwustanowiskowa wiata garażowa Texas II

  19 500,00 zł
 5. Drewniana dwustanowiskowa wiata garażowa Nevada II

  Drewniana dwustanowiskowa wiata garażowa Nevada II

  15 002,00 zł
 6. Drewniana jednostanowiskowa wiata garażowa Nevada I

  Drewniana jednostanowiskowa wiata garażowa Nevada I

  12 351,00 zł
 7. Drewniana altana ogrodowa Ośmiokątna 400 cm

  Drewniana altana ogrodowa Ośmiokątna 400 cm

  11 450,00 zł
 8. Drewniana czterostanowiskowa wiata garażowa Revelatio IV

  Drewniana czterostanowiskowa wiata garażowa Revelatio IV

  41 050,00 zł
 9. Drewniana altana ogrodowa Ibiza 400x400 cm

  Drewniana altana ogrodowa Ibiza 400x400 cm

  10 100,00 zł
 10. Drewniana altana ogrodowa Lanzarote 400x400 cm

  Drewniana altana ogrodowa Lanzarote 400x400 cm

  7 200,00 zł
 11. Drewniana altana ogrodowa Ośmiokątna 500 cm

  Drewniana altana ogrodowa Ośmiokątna 500 cm

  12 650,00 zł
 12. Drewniana altana ogrodowa Emma 4F 8,9 m2

  Drewniana altana ogrodowa Emma 4f 8,9 m2

  17 700,00 zł
 13. Drewniana altana ogrodowa Louise 4F 6,5 m2

  Drewniana altana ogrodowa Louise 4F 6,5 m2

  Normalna cena: 15 200,00 zł

  Special Price 14 900,00 zł

13 produkt(ów)

Każdy właściciel ogrodu uwielbia spędzać czas w przydomowej zieleni. Czasami jednak zbyt palące słońce czy kapryśna pogoda skłaniają do tego, by się schować. Praktyczną formą zadaszenia przestrzeni na wolnym powietrzu jest altana ogrodowa. Za jej wyborem przemawia nie tylko wyjątkowy design, przestronność, ale także duży stopień funkcjonalności. Bogaty wybór opcji zróżnicowanych pod względem wielkości, kształtu (modele kwadratowe, prostokątne i ośmiokątne), kolorystyki i zastosowanych materiałów pozwala wybrać model odpowiedni do potrzeb swojej rodziny. Altana drewniana wspaniale sprawdzi się jako budynek rekreacyjny w Twoim ogrodzie

Altana ogrodowa drewniana – czym się kierować podczas wyboru?

Jednym z ważniejszych kryteriów, które przemawiają za wyborem altany ogrodowej drewnianej, jest wielkość powierzchni, jaką zajmuje. Osoby dysponujące niewielkimi przydomowymi ogródkami powinny sprawdzić, jakie miejsce mają do zagospodarowania i kierując się tą myślą dobrać odpowiednią altanę. Istotne jest również to, ile osób ma ona pomieścić. Liczy się również jej kształt wpływający na ogólny wygląd i odbiór konstrukcji. Idealnie, jeśli wpasuje się w pozostałe elementy ogrodowej architektury. Nie bez znaczenia, zwłaszcza dla estetyków, jest kolorystyka słupków i dachu.

Nowoczesna altana ogrodowa – obiekt bez pozwolenia na budowę

Formalności związane ze wzniesieniem altany ogrodowej są sprowadzone do minimum. Dzięki temu możesz szybko cieszyć się praktycznym akcesorium ogrodowym, który zwiększa komfort codziennego korzystania z przydomowej przestrzeni. Brak konieczności ubiegania się o pozwolenie na budowę to czas zaoszczędzony na bieganiu po urzędach, składania mapek i innych wniosków. Opcja sprawnego zamówienia, przetransportowania i montażu altany w wybranym miejscu na działce pozwala maksymalnie wykorzystać czas sezonu urlopowego, gdy pogoda najbardziej dopisuje.

Trwała, niezawodna i solidna konstrukcja

W przypadku altan ogrodowych oferowanych w sklepie internetowym domkiletniskowe.org zastosowano budulec w postaci wysokiej klasy świerku skandynawskiego. Jako że drzewo to wzrastało w trudnym północnym klimacie, cechuje się dużą wytrzymałością na zmienne warunki atmosferyczne, w tym silny mróz czy deszcz. 24 miesiące gwarancji od producenta dają pewność, że w razie jakichkolwiek problemów można liczyć na pomoc i doradztwo ze strony fachowców. Trwała, niezawodna i solidna konstrukcja stwarza bezpieczną przystań dla wszystkich domowników i ich przyjaciół, spragnionych grilla, długich rozmów przy winie i znakomitej zabawy.

Różnorodność kształtów altan

W ofercie producenta znajdziesz bogaty wybór altan, zróżnicowanych pod względem wielkości, ale i kształtu. Najbardziej uniwersalne i praktyczne okazują się altany kwadratowe i prostokątne. Ich harmonijna, symetryczna budowa ułatwia usytuowanie na działce i optyczne zaaranżowanie przestrzeni. Istotna jest również łatwość zagospodarowania tego, co znajduje się pod dachem altany. Wybór funkcjonalnego zestawu mebli ogrodowych, które znajdą się pod nią, będzie banalnie prosty. W sklepie internetowym domkiletniskowe.org nabędziesz także altany o ośmiokątnym kształcie. Charakteryzują się one bardziej niespotykanym i oryginalnym wyglądem, dlatego warto rozważyć ich zakup. Bez wątpienia będą stanowić wyjątkową ozdobę przydomowej zieleni i chętnie wybierany punkt relaksacyjny. Altany ośmiokątne świetnie się wkomponowują w przestrzenie z kwitnącymi roślinami cebulowymi, trawami, bylinami czy krzewami. Charakteryzują się większą subtelnością i skomplikowaniem formy.

Łatwość samodzielnego montażu

Altana ogrodowa drewniana jest odpowiedzią na potrzebę znalezienia schronienia przed słońcem i deszczem we własnym ogrodzie. Jej montaż jest bardzo prosty – dzięki odpowiedniemu przygotowaniu poszczególnych elementów jeszcze na etapie realizacji zamówienia. Dla tych, którzy nie mają ani czasu, ani głowy do prac z drewnem, znakomitym wyborem jest altana ogrodowa z montażem. Profesjonalna, sprawdzona i godna zaufania ekipa zadba o to, aby każdy element był zmontowany zgodnie ze sztuką i prezentował się estetycznie.

Opcje dostosowania wyglądu altany do indywidualnych preferencji

Podczas zamawiania nowej altany ogrodowej do wyboru masz wiele opcji, dzięki którym znacznie zyska ona na funkcjonalności, trwałości i wyglądzie. Jedną z nich jest możliwość pomalowania z zewnątrz na wybrany kolor z dostępnej palety. Z myślą o ładnym wyglądzie dachu producent udostępnił możliwość pokrycia go gontem bitumicznym bądź blachodachówką. Opcjonalnie można zamówić również rynny pasujące do danej altanki, dzięki czemu łatwiej kontrolować spływanie wody z pokrycia dachowego.

Altanka ogrodowa – przestrzeń do przechowania ogrodowych akcesoriów

Altany drewniane, oprócz tego, że tworzą przyjemne miejsce do przesiadywania w czasie letnich dni, mogą służyć również jako praktyczne zadaszenia do przechowywania ogrodowych akcesoriów. Zwłaszcza meble czy donice wykonane z drewna niezbyt dobrze znoszą wpływ warunków atmosferycznych, takich jak słońce czy wilgoć, dlatego nie powinny być pozostawiane bez przykrycia. Dzięki posiadaniu dodatkowej wiaty możliwe jest szybkie schowanie pod nią poduszek, obrusów, krzeseł czy stołów – w razie gdy nagle dojdzie do oberwania chmury. Z myślą o zimie idealnie sprawdzają się przede wszystkim altany wyposażone w ściany i drzwi, dzięki którym do wnętrza nie przedostaje się deszcz ani śnieg. które gwarantują lepsze przechowywanie wyposażenia wykonanego z drewna, rattanu, wikliny czy bawełny. Warianty pozbawione ścianek również sprawdzą się nie najgorzej w sezonie jesienno-zimowym – szczególnie gdy meble i akcesoria zostaną dodatkowo zabezpieczone, na przykład przy użyciu folii ogrodowej czy brezentu.

Altanka ogrodowa – jakie są korzyści zamówienia jej z usługą montażu?

Jeśli od dłuższego czasu chodzi Ci po głowie altana ogrodowa, cena na pewno nie jest bez znaczenia, choć nie powinna stanowić sprawy pierwszorzędnej. Ostateczny koszt zakupu ogrodowej konstrukcji jest zależny od wielu czynników. Wpływ na cenę ma przede wszystkim wielkość, rodzaj konstrukcji, kształt czy zastosowanie ścian, okien i drzwi. W przypadku chęci zamówienia opcji dodatkowych (takich jak rynny czy ocieplenie dachu, ścian i podłogi) również można liczyć na pomoc ze strony profesjonalnej ekipy montażowej. Analogicznie jest w przypadku pokrycia dachu gontem (z obróbką drewnianą lub blaszaną) bądź blachodachówką oraz wyboru malowania. Warto jednak dokładnie przeanalizować, czy zlecenie transportu i zamontowania altany na działce nie jest oszczędnością czasu, a więc i pieniędzy. Ponadto podjęcie decyzji o zakupie altany ogrodowej z opcjami dodatkowymi nie tylko zwiększy komfort korzystania z niej, ale również jej funkcjonalność, a nawet wytrzymałość na warunki atmosferyczne.

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA - FAQ

Ile kosztuje altana ogrodowa?

Ceny altan ogrodowych uzależnione są od ich wielkości, detali konstrukcji, a także ogólnej specyfiki obiektu (w jakim stopniu jest ona zabudowana, czy wyposażono ją w okna itp.). Koszt najbardziej podstawowych modeli rozpoczyna się już poniżej 10 tysięcy złotych, z kolei cena najdroższych może sięgać 20 tysięcy.

Czy altana jest budynkiem?

Według obowiązującego obecnie prawa budowlanego altany ogrodowe nie są objęte statusem budynku. Warto wiedzieć, iż altany pozbawione są stałych fundamentów, co bywa obowiązkowym elementem uznania danej konstrukcji za pełnoprawny budynek.

Jaka altana na działce ROD?

Jeżeli zdecydujemy się na umieszczenie altany ogrodowej na powierzchni Rodzinnych Ogródków Działkowych, musimy upewnić się, że jej położenie oraz wymiary nie naruszają obowiązującego tam regulaminu. Powszechnie uznaje się, że na działce ROD z powodzeniem umieścić możemy konstrukcje o powierzchni zabudowy nie większej niż 35m2. Altanka musi pozostawać parterowym obiektem wolnostojącym. Istotnym elementem jest także wysokość konstrukcji; w wypadku płaskiego zadaszenia, całość nie może przekroczyć 4 metrów wysokości, z kolei w przypadku bardziej stromego – 5 metrów. Dodatkowo, minimalna odległość altany od granicy działki ROD wynosić musi 3 metry.

Co to jest altana według prawa budowlanego?

Obecnie nie istnieje jednoznaczna definicja prawna obiektu, jakim jest altana ogrodowa. Powszechnie uznaje się ją za niewielką konstrukcję architektoniczną o przeznaczeniu rekreacyjnym oraz za parterowy budynek wolnostojący o tym właśnie charakterze.

Czy altana ogrodowa wymaga zgłoszenia?

Ponieważ altany ogrodowe zazwyczaj charakteryzują się stosunkowo niewielkim metrażem – nie są również uznawane za budynki – ich postawienie nie będzie wymagało zgłoszenia. Jeżeli powierzchnia zabudowy altany nie przekracza 35m2, możemy bez obaw ulokować ją w ogrodzie.

Jaka altana bez pozwolenia?

To, czy altana wymagać będzie oficjalnego pozwolenia zależne jest zarówno od wymiarów konstrukcji, jak również od jej umiejscowienia. We własnym ogrodzie możemy ulokować altankę, której powierzchnia zabudowy nie przekracza 35m2. Jeśli jednak chcemy postawić ją na działce rekreacyjnej, ROD lub rolniczej konieczne będzie zapoznanie się z obowiązującymi tam regulacjami prawnymi, w tym lokalnymi planami zagospodarowania przestrzennego – wówczas zyskamy pewność, czy altana wymagać będzie zgłoszenia lub pozwolenia na budowę.

Jakie wymiary może mieć altana na działce?

Altany ogrodowe o powierzchni zabudowy nieprzekraczającej 35m2 możemy ulokować na działce bez oficjalnego pozwolenia (istotny będzie jednak typ działki – w przypadku ROD lub rolnej konieczne jest zapoznanie się między innymi z lokalnymi planami zabudowy przestrzennej, w celu upewnienia się, że taki typ konstrukcji w obrębie danego terenu jest dopuszczony). Jeśli jednak powierzchnia zabudowy altany docelowo ma wynosić więcej niż 35m2, ich obecność na działce będzie wymagać uzyskania oficjalnego pozwolenia na budowę.