Opcje dodatkowe


Spis treści:

W zależności od typu, do każdej konstrukcji są oferowane następujące opcje dodatkowe:

1. Transport: Konstrukcje są dostarczane samochodem dostawczym Iveco Daily o wymiarach 2,35 x 8,2m. W przypadku zamówienia 3 lub więcej konstrukcji na raz, konstrukcje są doręczane samochodem ciężarowym o długości 13,6m. Każdy z domków jest transportowany na paletach. Koszty transportu są liczone w obydwie strony. Konstrukcje można również odebrać we własnym zakresie z magazynu znajdującego się w Krzepicach 42-160.

Transport domków do klienta - domkiletniskowe.org


2. Montaż: w zależności od rodzaju konstrukcji koszt montażu jest obliczany indywidualnie. Do każdej konstrukcji dołączana jest instrukcja samodzielnego montażu oraz rysunki techniczne, a w przypadku zadaszeń Gardendreams również płyta DVD.

Montaż domków drewnianych, z bali, altan, werand - domkiletniskowe.org


3. Malowanie: po zamontowaniu konstrukcji drewnianej ekipa montażowa może pomalować ją lazurem na wybrany przez klienta kolor. Elementy niedostępne po montażu takie jak spód podłogi maluje się przed ułożeniem. Większość konstrukcji maluje się bezbarwnie w celu zachowania naturalnego, jasnego koloru drewna. Malowanie będące usługą dodatkową obejmuje jednokrotne malowanie lazurą z zewnątrz budynku. W sprawie malowania na inne kolory lub malowania wewnątrz prosimy o kontakt. Pełną paletę kolorów malowania można zobaczyć w artykule: kolory malowania.

Paleta Remmers HK Lasur malowanie drewnianych domków i zadaszeń - domkiletniskowe.org


4. Rynny: ekipa montażowa do każdej konstrukcji może zainstalować rynny. Oferujemy system rynnowy Bryza PVC o średnicy 75mm.

Montaż rynien PVC BRYZA 75mm w domku drewnianym - domkiletniskowe.org


5. Okiennice: do większości konstrukcji drewnianych istnieje możliwość montażu okiennic. Okiennice, z wyjątkiem okiennic na drzwi wejściowe są zamykane od środka. Okiennice okrywające drzwi wejściowe są przystosowane do zamykania na kłódkę, którą może zakupić klient.

Solidne okiennice w domku drewnianym - domkiletniskowe.org


6. Pokrycie dachu konstrukcji drewnianej papą lub gontem bitumicznym: istnieje możliwość pokrycia dachu papą podkładową. Papa jest przeznaczona na maksymalnie rok użytkowania, następnie należy ją pokryć gontem bitumicznym lub blacho-dachówką. W swojej ofercie posiadamy gont bitumiczny w czterech kolorach. Na gont jest udzielana gwarancja producenta.

Gont bitumiczny czerwony pokrycie dachu domku drewnianego - domkiletniskowe.org

Gont bitumiczny zielony pokrycie dachu domku drewnianego - domkiletniskowe.org

Gont bitumiczny brązowy pokrycie dachu domku drewnianego - domkiletniskowe.org

Gont bitumiczny czarny pokrycie dachu domku drewnianego - domkiletniskowe.org

7. Ocieplenie: w swoich usługach oferujemy również ocieplenie domków. Jeżeli klient zamawia domek z pełnym ociepleniem to znaczy ociepleniem ścian, dachu oraz podłogi zalecamy, aby podłożem była płyta betonowa. Taką płytę należy nasmarować dysperbitem oraz przykryć papą. Dzięki temu spód domku będzie doskonale zabezpieczony przed wilgocią. Konstrukcja domku jest stawiana na takim podłożu, między legarami kładziona jest folia paroizolacyjna oraz 100mm wełna mineralna, kolejna warstwa folii i na koniec 28mm deska podłogowa. Jeżeli klient zdecydował się na stawianie domku na bloczkach, wtedy między legarami jest układana płyta OSB następnie warstwa folii, wełny, folii i na koniec deska podłogowa. Od wewnątrz do zewnętrznych ścian domku zostaje zamontowana folia wiatroizolacyjna oraz drewniane, świerkowe kantówki 45 x 95mm. Między kantówkami jest układana 100mm wełna mineralna, następnie folia paroizolacyjna i na końcu wykończenie podbitką drewnianą 14mm, listwami i kątownikami. Warstwa ocieplenia dachu jest układana między krokwiami dachowymi. Zaczynając od dolnej warstwy, którą jest 14mm podbitka drewniana, następna jest warstwa folii paroizolacyjnej. Między krokwie dachowe kładziona jest 100mm wełna mineralna, następnie folia wiatroizolacyjna. Ostatnimi warstwami jest 19mm deska dachowa oraz wybrane pokrycie: papa lub gont bitumiczny.

Ocieplenie domku drewnianego - domek całoroczny - domkiletniskowe.org


8. Inne pozycia dachu w zadaszeniach drewnianych: zamiast standardowego bezbarwnego poszycia dachu, za dopłatą istnieje możliwość montażu poszycia dymionego lub opalowego.

Rodzaje poszyć dachu w zadaszeniach drewnianych - domkiletniskowe.org


9. Obróbki blacharskie przyścienne stosuje się w zadaszeniach drewnianych. Zamocowane na całej szerokości zadaszenia umożliwią bezproblemowe spływanie deszczu ze ściany na zadaszenie.

Obróbki blacharskie przyścienne do konstrukcji drewnianych - domkiletniskowe.org


10. Przęsła płotowe stosuje się je w konstrukcjach drewnianych do zabudowy przestrzeni pomiędzy belkami podporowymi lub filarami. Obecnie oferujemy dwa rodzaje przęseł w kilku wersjach kolorystycznych. Przęsła zostały wykonane z suszonego drewna sosnowego. Szerokość i wysokość przęseł jest równa: 1800x1950 mm dla przęsła z prześwitem i 1800x1800 mm dla przęsła w całości zabudowanego.

Przęsła płotowe do zabudowy boków konstrukcji drewnianych - domkiletniskowe.org


11. Rodzaje poszyć dachu: do zadaszeń Gardendreams z poszyciem poliwęglanowym oferujemy kilka wersji paneli poliwęglanowych. Oprócz klasycznych paneli dostępnych bez dopłat dostępne są trzy rodzaje poszyć. Pierwszym rodzajem jest poszycie IR Klar, jest to poszycie o grubości 16 mm o zielonkawym kolorze blokujące promieniowanie cieplne, jednocześnie przepuszczając dużo światła. Drugim rodzajem jest IQ Relax o grubości 16 mm, które również blokuje promieniowanie cieplne dając miękkie mleczne światło. Ostatnim rodzajem poszycia jest GD extra Klar, które zapewnia doskonałą przejrzystość.

Rodzaje poszyć dachu w aluminiowych zadaszeniach i wiatach Gardendreams - domkiletniskowe.org


12. Rodzaj profilu przedniego dla werand Gadendreams: oprócz klasycznego, prostego profilu rynien, żeby doskonale dopasować się do każdego stylu ogrodu oferujemy dwa rodzaje tych profili: półokrągły oraz w stylu klasycznym.

Rodzaje profili rynien w aluminiowych zadaszeniach i wiatach Gardendreams - domkiletniskowe.org


13. Dodatkowe oświetlenie werand Gadendreams. Istnieje możliwość wyboru jednego z czterech rodzajów oświetlenia wnętrza zadaszenia: halogenowego, led z trzema światłami, led z sześcioma światłami oraz LED Exclusive. Oświetlenie halogenowe w zestawie posiada transformator i kabel. Każde z oświetleń LED w zestawie oprócz kabla i transformatora posiada pilot umożliwiający bezprzewodowe zdalne sterowanie.

Rodzaje i parametry dodatkowego oświetlenia w aluminiowych zadaszeniach i wiatach Gardendreams - domkiletniskowe.org


14. Dodatkowe ogrzewanie werand Gadendreams. Razem z aluminiowymi zadaszeniami Gardendrewms oferujemy cztery typy paneli ogrzewających. Dwa panele są panelami kierunkowo emitującymi rozgrzewające promieniowanie podczerwone, trzeci panel równomiernie rozgrzewa otoczenie, a czwarty pozwala się sterować za pomocą smartfona. Panele powinny być zamontowane w odległości 40 cm od zadaszenia.

Rodzaje i parametry paneli cieplnych w aluminiowych zadaszeniach i wiatach Gardendreams - domkiletniskowe.org


15. Markizy panelowe dla werand Gadendreams. Markizy panelowe to niezależne od siebie markizy wieszane pod każdym z paneli zadaszenia. Bardzo dużym atutem jest możliwość oświetlenia lub zacienienia tylko części zadaszenia. Markizy panelowe doskonale sprawdzają się w zadaszeniach ze szklanym poszyciem. Materiał, z którego wykonane zostały markizy występuje w czterech wersjach kolorystycznych.

Rodzaje i kolory markiz panelowych w aluminiowych zadaszeniach i wiatach Gardendreams - domkiletniskowe.org


16. Markizy całościowe i ekrany dla werand Gadendreams. Bardzo dobrze sprawdzą się kiedy chcemy całkowicie zasłonić jedną z części zadaszenia. Markizy te można zamontować równolegle do poszycia w celu zacienienia zadaszenia lub prostopadle przy jednym z boków jako ekran. Markizy całościowe występują w trzech wersjach kolorystycznych: białym, kremowym oraz w antracytowym. Do markiz całościowych istnieje możliwość montażu silnika ze zdalnym sterowaniem.

Rodzaje, kolory markiz i ekranów w aluminiowych zadaszeniach i wiatach Gardendreams - domkiletniskowe.org


17. Podbudowy betonowe: do wszystkich zadaszeń Gardendreams oferujemy zestaw podbudów betonowych składający się z jednej podbudowy z odpływem i podbudów bez odpływu. Odpływ łączy się z rynną znajdującą się w jednym z filarów.

Rodzaje podbudów betonowych w aluminiowych zadaszeniach i wiatach Gardendreams - domkiletniskowe.org


18. Modyfikacja według własnego projektu: dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z drewnem i budowie konstrukcji oferujemy modyfikację każdego z projektów według życzenia klienta. Możemy połączyć dwie lub kilka konstrukcji pracując według planów projektanta lub sami zaproponować dogodne rozwiązanie. W przypadku werand z paneli aluminiowych istnieje możliwość rozbudowy za pomocą dostępnych komponentów.

19. Na życzenie klienta firma wykonuje podłoża pod domki drewniane i inne konstrukcje oraz instalacje wodno-kanalizacyjne. Zapraszamy do kontaktu z odpowiednim działem firmy. Informacje kontaktowe znajdą Państwo w dziale kontakt.

20. Ceny usług: ceny każdej z usług różnią się w zależności od rodzaju i rozmiaru konstrukcji. Cena każdej z usług zawiera koszt robocizny i materiału.
W celu wyceny konkretnej usługi dla konkretnego modelu prosimy o kontakt.